DOWN ŞEFLER MESLEKİ EĞİTİM VE İSTİHDAM PROJESİ

Kuyaş Gayrimenkul, İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu işbirliği ile gerçekleşen “Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi’ne” destek verdi.

Down sendromlu bireylerin, mutfak yetenekleri ve beslenme alışkanlıklarının geliştirerek, şef olarak iş hayatına başlamaları ve topluma kazandırılmalarının amaçlandığı projenin final gecesi, 9 Mayıs 2017 Salı günü Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de gerçekleştirildi.

Down Şefler’e aşçılık brövesi ile başarı plaketi takdim edildiği gecede, Down sendromlu çocukların özel olarak hazırladıkları halk oyunu gösterisi geceye renk kattı.

İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, “Duyarlı sanatçılarımız, iş dünyası, gönüllülerimiz ve Down sendromlu çocuklarımızla hep beraber daha da büyüyeceğiz. Bizim için en önemli şey sevgi ve sevgi paylaştıkça güzel. İyi ki varsınız” dedi. Ayrıca proje kapsamında “Down Şeflerden Tarifler” kitapçığı da yayımlanacak olup, Down sendromlu bireyler ve aileleri olmak üzere tüm topluma sağlıklı ve temel beslenme rehberi sunulacak