KUYAŞ GAYRİMENKUL 12. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’nin yüzde 100’ü halka açık tek gayrimenkul geliştirme şirketi olan Kuyaş Gayrimenkul, 2016 yılına ait 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat 14.00’de Kuyumcukent AVM’de yer alan Davet Salonu’nda gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal METİNER’in açılışını yaptığı Genel Kurul’da METİNER geçmiş ve geleceğe dönük olarak şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şirketlerinin ana faaliyeti olan gayrimenkul geliştirmeye ilaveten Kuyaş Yönetim adı altında bir tesis yönetimi ve işletmesi şirketi kurduklarını ve faaliyete başladıklarını belirten Sait Erdal METİNER Kuyaş Satış ve Pazarlama şirketinin de kurulma aşamasında olduğunun müjdesini verdi.

Sait Erdal METİNER’in ardından söz alan Genel Müdür Salih SAĞINDA, 2016’da yatırım aracı olarak performanslarını şu şekilde açıkladı: ‘’2016’da Dolar %20, BIST 100 Endeksi %11, Altın-Dolar Bazında ONS %9, Altın-TL Bazında Gram %31 artarken, Kuyaş Hisseleri %34 artmıştır. Hisse senedi getirisinde halka açık 450 firma içerisinde 73. sırada, 35 gayrimenkul firmasının içindeyse 3. sırada bulunmaktayız.’’

Salih SAĞINDA şirketin faaliyetleri ve hedefleri hakkında da bilgilendirme yaptı. Kuyumcukent yerleşkesinde bulunan IVP Merkez Plaza, IVP Ofis Blokları, Kuyumcukent Atölyeler ve Kuyumcukent AVM içindeki ticari alanlarda 2017’nin ilk üç ayında 40 milyon TL tutarında satış yaptıklarını belirten Salih SAĞINDA, Anadolu Yakası’nda devam kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili ise şunları söyledi: ‘’Kadıköy’ün en prestijli bölgelerinden Fenerbahçe, Kalamış ve Caddebostan’da hali hazırda 3 projemize devam etmekteyiz. Arsa ve Proje Geliştirme Ekibimiz bir yıl içerisinde 200’ün üzerinde projeyi fizibilite olarak çalışıp değerlendirmeye sunmaktadır. Bunlar içerisinden seçtiklerimizi de hayata geçirmekteyiz.’’ Genel Müdür Salih SAĞINDA İstanbul’un önemli ilçelerinden Bahçelievler, K.Çekmece ve Kadıköy’de planlamakta oldukları projeler olduğunu belirtti.

Pay sahiplerinden söz alanların sorularının yanıtlanmasıyla devam eden toplantı, gerekli oylamaların yapılmasıyla paydaşların güzel dilekleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal METİNER’in kapanış konuşması ile tamamlandı.