TARİHÇE

 1. KOOPERATİFİN KURULUŞU  Kuyumcukent; sektör mensuplarının, kuyumculuk sektörünün alt yapısını iyileştirmek, geliştirmek, insan sağlığını göz ardı etmeden takı imalatı üretim alanları oluşturmak düşüncesinden hareketle; 1988 yılında Sınırlı Sorumlu İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifikurumsalıyla çalışmalarına başlamıştır.
 2. KUYUMCUKENT WEDDING WORLD  2001 yılında başlayan inşaat 2005 yılında tamamlanmıştır. Toplam 330.000 m2 üzerinde 2500 bağımsız bölüm inşa edilmiş ve tamamının kat mülkiyeti işlemleri tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir.

 3. KUYAŞ'IN KURULUŞU  Kurumsallaşmanın yolu şirketleşmeden geçer. S.S. Sorumlu İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi 2005 yılında şirketleşerek Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’yi kurdu.
 4. İVP  KUYAŞ, elindeki rezerv arazi üzerinde Kuyumcukent 2. etap inşaatına İstanbul Vizyon Park markası altında başlamış, çağdaş iş dünyasının gereksinimlerine uygun inşa ettiği ofis, atölye ve dükkanlarıyla sektörde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

 5. SERBEST İŞLETİM PLATFORMU VE ULUSAL PAZAR  KUYAŞ hisseleri; 2012 yılında SİP’te, 2013 yılından itibaren ise 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlamasıyla, %100’ü halka açık tek inşaat şirketi olma özelliğine sahip olmuştur.

 6. BORSA KULE  BİAŞ Ofis Projesi’nde Borsa İstanbul Altın Saklama Merkezi ile başta Türkiye ve Ortadoğu’nun İsviçre’de depolanan altın rezervlerinin Basın Ekspres Yolu’nda hayat bulan bu projede saklanması hedeflenmektedir. Borsa Kule’nin içinde yer alan ofisler ise sektörün kalbinde yatırımcılara prestij kazandırmaya devam etmektedir.

 7. KUYAŞ YÖNETİM  Kadıköy’ün önemli semtlerinden Kalamış, Feneryolu ve Caddebostan’da üç farklı şantiyede kentsel dönüşüm projelerimizin inşaat çalışmaları başlamıştır. Bu bölgelerde ve Avrupa Yakası’nda Zeytinburnu, Eyüp, Küçükçekmece, Beşiktaş ve Bahçelievler gibi gelişmekte olan diğer önemli semtlerde yeni kentsel dönüşüm projeleri için görüşmelerimiz devam etmektedir. Şirketimizin ana faaliyeti gayrimenkul geliştirmeye ilaveten ‘’KUYUMCUKENT YÖNETİM A.Ş.” adı altında bir tesis yönetimi ve işletmesi şirketi de kurulmuş ve faaliyete başlamıştır. Bu şirket ile kendi ürettiğimiz binaların işletmesini yapmanın yanı sıra, piyasadaki diğer markalı projelerin de işletmesini yapmayı hedefliyoruz.
 8. KENTSEL DÖNÜŞÜM  Kalamış’ta Akalın Apartmanı, Caddebostan’da Palmiye Apartmanı kentsel dönüşüm projelerimiz teslim edilmiş, bu projelerimizde yaşam başlamıştır. Göztepe’de Hatipoğlu Apartmanı projemizin kaba inşaatı tamamlanmış, ince işçilikleri devam etmektedir. İstanbul’un tarihi ve önemli ilçelerinden Eyüp’te 661 daireden oluşacak kentsel dönüşüm projemiz için gerekli hazırlık çalışmaları tamamlanmış, projemiz ön talebe çıkmıştır.
 9. GELECEK PLANLARIMIZ  KUYAŞ elindeki rezerv araziler üzerinde, bölgenin değerini artıracak özel projelerin yanı sıra büyük şehirlerde kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirmek için de yatırım yapmaktadır.

BİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN